• Powróć do normalności z nami i zadbaj o siebie!

  Wszyscy doskonale wiemy, jak ciężki okres za nami, a wciąż nie wróciliśmy w 100% do normalności. Wiele z nas odczuwa skutki długotrwałej izolacji, kwarantanny i odosobnienia.

  Odczuwamy lęki, zwiększone uczucie strachu, często stres i nerwice. Nasze mięśnie i całe ciało odczuwają skutki długotrwałej niższej aktywności fizycznej. Jednak możemy w prosty i efektywny sposób wrócić do formy, korzystając z dobrodziejstwa dotyku drugiego człowieka i oczywiście niesamowitej energii zamkniętej w olejkach eterycznych.

  Wystarczy że zdecydujemy się na masaż aromaterapeutyczny, który otuli nas zapachem i kojącym dotykiem dłoni terapeuty…..

  Instytut Aromaterapii znów działa !

  CZYM JEST MASAŻ Z OLEJKAMI ETERYCZNYMI?

  Sekret polega na umiejętnym użyciu technik masażu działających na tkanki miękkie w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego i pobudzenia krążenia krwi. Jego dobroczynne działanie wywodzi się z ludzkiego instynktu, by kontaktować się ze skórą poprzez dotyk, głaskanie i pocieranie w celu zapewnienia komuś komfortu i przyjemności. Był to pierwszy i najprostszy przejaw opieki zdrowotnej znany w historii człowieczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ głaskanie skóry powoduje uwalnianie endorfin, które są naturalnymi środkami przeciwbólowymi w organizmie. Po prostu uwalniając napięcie mięśni, masaż zmniejsza niepokój, stwarza uczucie komfortu i dobrego samopoczucia oraz obniża hormony stresu, które osłabiają układ odpornościowy – a mianowicie kortyzol i noradrenalinę. Nikt tak cudownie nie wprowadzi Was w świat przyjemności jak nasza ekipa Instytutu Aromaterapii – czyli Iza i Darek którzy potrafią poradzić sobie z większością problemów z jakimi do Nas przychodzicie. Najlepsze masaże aroma? Tylko U nas!

  Jaka jest różnica między masażem aromaterapeutycznym a zwykłym masażem terapeutycznym?

  Masaż aromaterapeutyczny włącza w siebie wszystkie korzyści płynące z regularnego masażu (poprawa krążenia, drenaż limfatyczny itd.) z dodatkowymi dobrodziejstwami jakie niosą mieszanki olejków eterycznych, dostosowanych do specyficznych potrzeb m każdego z nas.

  Przed zabiegiem nas terapeuta przejdzie z tobą kwestionariusz, aby stworzyć unikalną mieszankę, która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Wyniki konsultacji wpłyną na to, które olejki eteryczne bedą wymieszane z olejem bazowych.

  Olejki działają na 2 sposoby, wchodzą do organizmu przez warstwy skóry i do krwiobiegu. To tutaj ich składniki reagują i mają pożądany wpływ na organizm, a ich aromat stymuluje układ limbiczny poprzez nasze zmysły węchowe. Układ limbiczny jest częścią mózgu, która radzi sobie z naszymi emocjami i może wyzwalać dawno utracone wspomnienia i uczucia. Dlatego niektóre zapachy mogą przenosić się z powrotem na wakacje z dzieciństwa lub przywołać te perfumy, które zwykła nosić twoja babcia. Jest to jeden z najpotężniejszych obszarów mózgu, a jego funkcjonowanie jest wciąż badane.

  Każdy olejek ma wiele różnych zastosowań i może być wybrany do pracy w mieszance zarówno pod względem właściwości chemicznych, jak i zapachu.

  KORZYŚCI Z MASAŻU AROMATERAPEUTYCZNEGO

  Masaż taki działa bezpośrednio i ma ogólne zalety dla wszystkich układów ciała – nerwowego, krążeniowego, limfatycznego, immunologicznego i mięśniowego. Jego zalety są dalekosiężne i obejmują leczenie lęku, zaburzeń trawiennych, bezsenności związanej ze stresem, napięć lub urazów tkanek miękkich, bólów głowy, bólu stawów, uszkodzonej skóry oraz poprawy cery.

  Masaż aromaterapeutyczny to metoda masażu, która wprowadza olejki eteryczne w techniki ugniatania mięśni i tkanek miękkich ciała, aby pomóc złagodzić dolegliwości medyczne, urazy lub zachować zdrowie. To właśnie francuscy lekarze wprowadzili pomysł masażu z użyciem olejków eterycznych w latach 60 ubiegłego wieku. W tej metodzie terapeuta (aromaterapeuta lub masażysta) podaje olejki eteryczne w celu leczenia pacjenta przez bezpośrednie nanoszenie na skórę, w szczególności za pomocą oleju bazowego do masażu Wykorzystanie olejków eterycznych w tym procesie manipulacji mięśniami daje wpływ aromaterapii na naszą psychikę i ciało, zmieniając w ten sposób zwykły masaż w masaż aromaterapeutyczny.

  Podczas masaży aromaterapeutycznych nacisk kierujemy na relaksujące ruchy, na wybór odpowiedniego olejku eterycznego ze względu na jego właściwości terapeutyczne w odniesieniu do stanu ciała i umysłu pacjenta i wyjątkowa atmosferę, oraz profesjonalny dotyk. Wykwalifikowany terapeuta potrafi rozróżniać różne rodzaje olejków eterycznych i wie, jak wpływają one na organizm. Wiedza ta oparta jest na wiedzy o historii i bezpieczeństwie naturalnych olejów. Stosują również swoją wiedzę na temat właściwości leczniczych określonych olejów i ich zastosowań naprawczych.

  Nasze pomieszczenia Instytutu Aromaterapii są codziennie dezynfekowane przez profesjonalne, bardzo wydajne urządzenia do ozonowania, oraz środki powierzchniowo czynne.. Nasz personel jest przebadany i zdrowy, a my gwarantujemy Ci wyjątkowe bezpieczeństwo i świetną atmosferę !

  ZAPISZ SIĘ NA KTORYŚ Z NASZYCH WYJĄTKOWYCH ZABIEGÓW I MASAŻY Z OLEJKAMI ETERYCZNYMI – korzystając z wygodnej rezerwacji online.