• Książka: „Najlepsze Olejki Eteryczne – Moja Aromaterapia” premiera.

  Zdecydowanie najważniejsza książka o aromaterapii jaka ukazała się w XXI wieku w języku polskim napisana przez duet autorski najwybitniejszych polskich aromaterapeutów czyli dr. Władysława S. Brud oraz dr Iwony Konopackiej-Brud.  Ich poprzedni bestseller napisany ponad 20 lat temu pod tytułem „Pachnąca Apteka” sprzedał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy  i od kilku lat jest niedostępny już na rynku.

  Książka ta to wyjątkowa skarbnica wiedzy o działaniu olejków eterycznych na człowieka. Pozwoli Ci drogi Czytelniku zacząć przygodę z aromaterapią, która wspiera zdrowie, urodę oraz pozwala radzić sobie ze stresem, niepokojem i emocjami. Dzięki zapachom, które pojawią się w Twoim życiu, odkryjesz jak bardzo wpływają one na samopoczucie i pozytywnie zmieniają nasze otoczenie. Dowiesz się jak wybierać prawdziwe, czyste olejki eteryczne i jak bezpiecznie z nich korzystać. Najlepsi polscy aromaterapeuci, zdradzą Ci sekrety swoich mieszanek i kompozycji olejków na wiele codziennych dolegliwości. Dzięki ich wiedzy stworzysz swoją domową pachnącą apteczkę, która będzie towarzyszyć ci przy drobnych infekcjach, katarze, niepokoju czy bezsenności. Otuleni zapachem jaki podarowała nam natura, jesteśmy bardziej uśmiechnięci i mamy więcej energii do życia, którą czerpiemy z rośli. Pomyśl, że może być początek wielkich zmian w Twoim życiu Niech zapach będzie z Tobą.

  UWAGA – WEWNĄTRZ KSIĄŻKI UNIKALNA WKŁADKA POZWALAJĄCA DOSTOSOWAĆ OLEJEK DO RÓŻNORAKICH DOLEGLIWOŚCI I WSKAZUJĄCA SPOSOBU UŻYCIA !!!

  Książka, którą właśnie ujrzała światło dzienne i ma premierę w księgarniach, to spełnienie moich marzeń o literaturze rzetelnej, jasnej, napisanej przystępnym językiem, a co najważniejsze opisującej praktyczne zastosowanie aromaterapii i olejków eterycznych w codziennym życiu. Ale także niezwykle pasjonującej wędrówce przez wieki naszej cywilizacji, gdzie zawsze temat wonności, olejków czy esencji z roślin stanowił nieodłączną część szeroko rozumianej medycyny naturalnej. Co istotne, dziś potrafimy już coraz lepiej rozumieć, dlaczego zapach jest tak ważny dla każdego człowieka i jak wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. A co najciekawsze uczymy się czerpać z bogactw matki Natury w sposób, który pozwala nam cieszyć się aromaterapią w sposób bezpieczny i skuteczny.

  Najlepsze Olejki Eteryczne – Moja Aromaterapia dr Iwona Konopacka Brud, dr Władysław S. Brud
   Wciąż jednak brakuje rzetelnej literatury w języku polskim, która pozwoli Czytelnikowi rozpocząć swoją przygodę z aromaterapią. Dlatego zaprosiłem do współpracy i napisania takiej lektury najwybitniejsze postacie wśród naszych naukowców zajmujących się tą dziedziną, których nie waham się nazywać oficjalnie „Mamą i Tatą” polskiej aromaterapii. Mowa o pani dr Iwonie Konopackiej-Brud i dr Władysławie S. Brud – prywatnie małżeństwie, które właściwie od podstaw przybliżało wiedzę o olejkach eterycznych już ponad ćwierć wieku temu, kiedy była to zupełnie nieznana u nas dziedzina. Dziś, książka ta stanowi niejako kontynuację ich kultowego dzieła, jakim była, niedostępna już w księgarniach, „Pachnąca Apteka” wydana ponad 20 lat temu. Od tej pozycji wszystko się zaczęło...
  „Pachnaca Apteka” dr Iwona Konopacka-Brud, dr Władysław S. Brud
  Kiedy ponad 7 lat temu wracałem do Polski z mojego jedenastoletniego pobytu na Wschodzie, głowę miałem pełną wiedzy i wspaniałych doświadczeń, jakie przyniosła ta podróż w świat zapachów, zmysłów i cudownych właściwości olejków eterycznych. Moim przewodnikiem po tym świecie było kilku rosyjskich lekarzy, którzy z powodzeniem stosowali aromaterapię w swojej praktyce. Godziny rozmów, szkolenia, kurs w Moskwie, aż wreszcie powolne odkrywanie tajemnic świata zapachów. Miałem szczęście w życiu trafić na wyjątkowe osoby, które pragnęły dzielić się swoją wiedzą. Ale pierwszą książką, jaką pochłonąłem niemal w jeden wieczór, była właśnie „Pachnąca Apteka” duetu autorskiego, który natychmiast urósł w moich oczach do prawdziwego miana guru polskiej aromaterapii. Mając już w głowie idee założenia i prowadzenia Instytutu Naturalnej Aromaterapii, a w ręce bilet lotniczy do Polski, uznałem, że pierwsze kroki na rodzimej ziemi skieruję właśnie do Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego, któremu autorzy Ci szefowali i założyli. 
  Jakże wspaniałe okazało się to, że i tym razem trafiłem na niezwykle otwarte i gotowe do pomocy osoby. Tyle wiedzy, ile osiągnąłem dzięki wskazówkom i podpowiedziom Pani doktor Iwony Konopackiej i jej męża dr Bruda, nie sposób przecenić. Fascynujące opowieści z ich podróży po całym świecie i zwiedzania olejkodajnych farm i upraw. Anegdoty związane z wybitnymi osobistościami ze świata aromaterapii, historia perfumerii i wyprawy w zamierzchłe czasy do jaskiń, gdzie na ścianach widniały pierwsze zapisy o wonnościach, jakie wykorzystywali starożytni w swoich obrzędach czy leczeniu. Zachęta do rozwoju, podpowiadanie obowiązkowych lektur, dzielenie się najnowszymi linkami do badań naukowych z całego świata i opracowań dotyczących olejków. Ale, przede wszystkim, ciągłe przypominanie o odpowiedzialności i zasadach bezpieczeństwa, jakie wiążą się z codziennym korzystaniem z tych niezwykle skoncentrowanych substancji pochodzących z różnych części roślin.

  Dziś, w moim przekonaniu, misją Instytutu Aromaterapii jest prócz dostarczania najlepszych olejków eterycznych także niesienie wiedzy do tysięcy osób zainteresowanych aromaterapią. Dlatego pierwszy raz występuje dziś w roli wydawcy książki, która ma pozwolić rozpocząć podróż do krainy zapachu bezpiecznie, mądrze i efektywnie. Mam nadzieję, że po jej lekturze wielu z Was, drodzy Czytelnicy, stanie się wielkimi przyjaciółmi aromaterapii.

  Niech moc zapachu będzie z Wami!

  Dariusz Cwajda

  założyciel Instytutu Naturalnej Aromaterapii z Warszawy członek zarządu Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego wydawca książki