• 5 przykładów – jak bardzo możesz sobie pomóc stosując aromaterapię.

  Aromaterapia powoli staje się popularna nie tylko w świecie zachodnim, ale także w Polsce. Jeśli się temu bliżej przyjrzycie, to zauważycie jak wiele osób jest teraz bardzo entuzjastycznie nastawionych do aromaterapii.

  Powstają SPA i salony masażu które oferują aromaterapię dla każdego z nas, aby cieszyć się niesamowitymi korzyściami płynącymi z obcowania z olejkami eterycznymi. Powstają też sklepy, w których można już kupić wyselekcjonowane, prawdziwe olejki eteryczne spełniające wszelkie normy związane z czystym naturalnym produktem. Jednocześnie trzeba uważać, ponieważ na rynku pojawiło się mnóstwo syntetycznych płynów, które udają olejki eteryczne, a ich skład i pochodzenie wskazują, że są to różnego rodzaju kompozycje zapachowe oparte o chemiczne substancje.

  Jak je poznać? Najczęściej niska cena w granicach 10 -15 zł za buteleczkę około 8-10 ml jest pierwszym i wystarczającym sygnałem, że mamy do czynienia z podróbkami, lub olejkami silnie rozcieńczonymi.

  Aromaterapia to nie tylko relaks. Od dawna udowodniono badaniami, że aromaterapia może służyć jako pomoc w różnych rodzajach dolegliwości. Jest to terapia lecznicza, która pomaga złagodzić dyskomfort ciała przy użyciu olejów eterycznych. Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć własną przygodę z aromaterapią?

  Poznaj wiec kilka kroków które przyniosą Ci korzyść:

  1. Aromaterapia poprawi Twój nastrój.

  Jednym z olejków eterycznym stosowanych w aromaterapii jest rozmaryn. Dzięki badaniom wiemy, że rozmaryn pomaga zwiększyć nastrój i daje poczucie zadowolenia. Ponadto reguluje również produkcję kortyzolu, znanego także jako hormon stresu. A stres to nasz cichy zabójca!

  2. Aromaterapia może zapewnić dobry sen.

  Problemy ze snem? Czy wiesz, że właśnie aromaterapia może być odpowiedzią na Twój problem ze spaniem. Nie musisz łykać szkodliwych pastylek, czy przywracać się z boku na bok w łóżku, aby wreszcie porządnie się wyspać. Olejki eteryczne stosowane w aromaterapii pomogą odpowiednio oddziaływać na mózg. W efekcie zrelaksujesz się i wyciszysz, co sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej, a jednocześnie będziecie gotowi na spokojny i zdrowy sen. Później wystarczy tylko trafić do swojego wygodnego łóżka i zapaść w długo oczekiwany głęboki sen.

  3. Aromaterapia poprawi Twoją skórę.

  Aromaterapia wspomaga kilka wygląd i zdrowie naszej skóry. Jeśli masz suchą skórę, pożegnaj się z łuszczącą się cerą używając olejków eterycznych. Aromaterapia może pomóc utrzymać odpowiednio nawilżoną skórę i nadać jej młodzieńczy wygląd. Zabiegi z olejkami stosuje się także by pomagać w przypadku poważnych zmian skórnych, takich jak łuszczyca i egzema. Tutaj zawsze zalecamy kontakt z kwalifikowanym aromaterapeutą by odpowiednio przygotować kuracje.

  4. Aromaterapia może pomóc złagodzić objawy astmy.

  Cierpisz na przewlekły świszczący oddech i uporczywy kaszel z powodu astmy lub innych chorób dróg oddechowych? Nie załamuj rąk i martw się proszę, ponieważ aromaterapia może tez uwolnić Twoje płuca z uczucia dyskomfortu i wielu podrażnień. Podczas masażu wykonanego przez profesjonalnego terapeutę oraz podczas sesji inhalacji, aromaterapia może przynieść to ogromne korzyści. Świetnie sprawdza się tutaj wszelkie kompozycje z użyciem olejków imbirowych, eukaliptusowych i mięty pieprzowej. Pomożemy dobrać optymalna kompozycję uwzględniając Twoje preferencje zapachowe i dolegliwości.

  5. Aromaterapia może zmniejszać objawy zespołu przedmiesiączkowego.

  Zespół przedmiesiączkowy potrafi być tak bardzo męczący, że większość kobiet cierpi z jego powodu przez większy okres swojego życia. Ze względu na objawy spowodowane przez PMS, niektóre kobiety odczuwają wtedy silne problemy fizyczne i emocjonalne. Jeśli jesteś wśród tych kobiet, które mają podobne trudności, aromaterapia może być rozwiązaniem problemu. Relaks, rozluźnienie i wpływ olejków eterycznych na organizm kobiety pomoże złagodzić objawy PMS, takie jak huśtawka nastroju, depresja i drażliwość.

  Jak widzicie aromaterapia może służyć jako łagodna alternatywa w leczeniu wielu stanów zaburzeń naszego organizmu. Dlaczego mamy zatruwać swój organizm niezliczoną ilością pigułek, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, jeśli można cieszyć się naturalną alternatywą w postaci aromaterapii? Jeśli potrzebujesz pomocy i nie wiesz jak zacząć stosować olejki eteryczne, skontaktuje się z nami za pośrednictwem formularza lub zadzwoń do Instytutu Naturalnej Aromaterapii.