• Olejki eteryczne: Uzdrawiająca moc natury.

  Pochodzenie aromaterapii przenosi nas w czasie kilka tysięcy lat wstecz, lecz zaledwie w poprzednim stuleciu naukowcy podjęli badania nad wpływem aromaterapii na zdrowie i dobre samopoczucie każdego człowieka.

  W Aromaterapii używa się olejów eterycznych jako narzędzia w utrzymywaniu zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Olejki stosowane w tej terapii wpływają na umysł, ciało i ducha w celu osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

  Olejki eteryczne to przykład jak natura w genialny sposób wciąż nam przypomina, że sama jest najlepszym magazynem cennych składników do dbania o zdrowy tryb życia. Olejki eteryczne to przykład tego, co właśnie oferuje – dając nam czyste, ekologiczne i naturalne sposoby mogące uzdrawiać ciało, wzmacniając i dostarczając odżywczych komponentów do wspomagania układu odpornościowego. Jednocześnie pomagają zwalczać choroby, łagodzą stres i regenerują cały system immunologiczny. Co ważne w aromaterapii – nie leczymy objawów, ale działamy na przyczyny chorób. Po prawidłowo dobranej kuracji możemy przywrócić zdrowie i witalność, jak również poprawić wygląd i samopoczucie!

  Cała aromaterapia jest więc nieuchronnie związana z olejkami eterycznymi. Olejki są wchłaniane przez nasze drogi oddechowe i skórę, a następnie jak zostało to udowodnione trafiają do naszego krwioobiegu. W procesie wytwarzania olejków eterycznych są one wyodrębniane z różnych części rośliny. Mogą to być kwiaty, liście, gałązki, kora, itp. Jednak każdorazowo powstaje produkt o niebywale skomplikowany zestawie opartym wyłącznie o części roślin i parę wodną.

  Są one używane w kombinacji lub samodzielnie, aby wytworzyć pożądany efekt na osobę.

  Olejek eteryczny może być wdychany, w takiej sytuacji impuls, który wytwarza, jest przenoszony do emocjonalnego centrum mózgu. Ma to bezpośredni wpływ na pamięć, oddychanie, krążenie krwi, poziom hormonów organizmu. Aromaterapia olejkami eterycznymi mogą być również stosowana w masażu. Wnikają one przez skórę, wchodzą do krwiobiegu i dzięki czemu oddziałują dogłębnie na nasz organizm.

  Nie wszystkie olejki eteryczne osiągają ten sam efekt na każdego z nas . Istotna kwestią w korzystaniu z aromaterapii jest, konsultacja z doświadczonym aromaterapeutą, który wybierze oleje odpowiadające naszym osobistym preferencjom. Nie należy używać olejków, które irytują zapachem, lub wytwarzają negatywne uczucia czy wspomnienia. Najważniejsze są tu osobiste preferencje, i to one muszą stać się podstawa do stworzenia unikalnych kompozycji, pozytywnie działających na organizm i umysł danego człowiek. Wykwalifikowany terapeuta zaczyna kontakt z pacjentem od dokładnego wywiadu, rozmowy i ustalenia preferencji, dając możliwość zapoznania się z różnymi zapachami i stworzenia swojej osobistej skali odczuć z nimi związanymi. W Warszawie i okolicy działają już wykwalikowane gabinety specjalizujące się w aromaterapii. Nasz Instytut Naturalnej Aromaterapii obejmuje swoim działaniem także okolice Warszawy, czyli Piastów. Michałowice, Pruszków, Komorów, Milanówek, Raszyn, Piaseczno, Konstancin.