• Nowe bezpieczniejsze zamknięcia i etykiety olejków Young Living

    Wiele ciekawych i istotnych zmian w zewnętrznym wyglądzie produktów firmy Young Living miało miejsce w mijającym właśnie grudniu 2019 roku.

    Specjaliści tego wiodącego producenta olejków eterycznych klasy terapeutycznej, aby mieć pewność, że jej produkty są właściwie i bezpiecznie wykorzystywane podzieli decyzję o zmianie wyglądu etykiet olejków eterycznych oraz ich zamknięć czyli korków. Na etykietach dodano oznaczenia z symbolami ostrzegawczymi, które są powszechnie stosowane przy silnie skondensowanych substancjach kosmetycznych i chemicznych.

    Dodatkowo etykiety zawierają informacje o bezpiecznych formach używania i stosowania tych olejków eterycznych. Young Living zadbało także o nowe, jeszcze bezpieczniejsze zamknięcia swoich butelek, teraz wykonane w standardzie uniemożliwiającym przypadkowe otwarcie butelki i nienadzorowane użycie olejku przez dziecko. A taka sytuacja może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych.

    Oczywiście doskonała jakość olejków eterycznych Young Living się absolutnie nie zmieniła i wciąż ludzie na całym świecie mogą otrzymywać najwyższej klasy olejki terapeutyczne dla lepszego dbania o swoje zdrowie i samopoczucie. Dzięki temu jednak firma będzie miała przekonanie, że te cudowne dary natury jaki są olejki eteryczne, beda właściwie dozowane i używane przez miłośników aromaterapii.

    Dla nas, w Instytucie aromaterapii to niezwykle ważna informacja, ponieważ w ostatnim czasie niebezpiecznie zwiększyła się ilośc osób, które zaczynają przygodę z olejkami eterycznymi i często zupełnie nie rozumieją w jaki sposób powinny być one używane. Praktycznie codziennie dostajemy bowiem zapytania o możliwość spożywania (przyjmowania doustnego) praktycznie wszystkich olejków eterycznych jakie są dostępne w sprzedaży.

    Kuriozalne wręcz są pytania o możliwość picia olejku lawendowego na uspokojenie i stres! I wcale nie chodzi tu o klasę jego czystości czy jakości – ponieważ jego działanie nie opiera się na wewnętrznym przyjmowaniu, bez względu na producenta! Olejek lawendowy cudownie nas ukoi – kiedy będzie rozpylony w powietrzy, nałożony na skórę w rozcieńczeniu lub podany w formie masażu lub dodatku do kąpieli. Jednak olejek lawendowy nie należy na szczęście do klasy olejków toksycznych – czego np, nie można powiedzieć np. o olejkach eukaliptusowych. Tymczasem wiele osób właśnie w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi próbuje go przyjmować także doustnie!

    Żeby uzmysłowić skalę niebezpieczeństwa z przyjmowaniem doustnym olejków eterycznych bez nadzoru wykwalifikowanego klinicznego aromaterapeuty lub lekarza należy przywołać choćby tenże olejek eukaliptusa globulusa. Uważa się bowiem, że już dawka powyżej 3,5 ml (czyli nieco więcej niż połowa standardowej buteleczki) przyjęta doustnie jednorazowo jest śmiertelnie toksyczna dla dziecka!

    Właściwie stosowana aromaterapia jest jednak prawdziwym darem dla naszego psychiki, duszy i ciała. Ale trzeba wiedzieć jak ją prawidłowo stosować. Należy pamiętać, że podstawowymi formami podawania olejków eterycznych w aromaterapii jest : dyfuzja w powietrzu za pomocą kominków, dyfuzorów ultradźwiękowych lub nebulizatorów, nakładanie na skórę w rozcieńczeniu, masaże, kąpiele i używanie na chusteczce lub w postaci kompresu.