• Nasz autorski masaż antycellulitowy wyróżniony w kategorii skuteczności !

  Olejki eteryczne są stosowane od setek lat w wielu kulturach w leczeniu całej masy schorzeń, począwszy od zmniejszania stresu do gojenia się ran, aż po problemy z zatokami.

  Jest znanych przynajmniej ponad 90 kombinacji olejków eterycznych często polecany przez dermatologów także w leczeniu chorób skóry.

  Jedną z nowszych aplikacji olejków eterycznych jest pomoc w pojawieniu się cellulitu. Cellulit to mówiąc w uproszczeniu obszar skóry, najczęściej na biodrach, udach, pośladkach i brzuchu, który wydaje się nierówny i wgłębiony z powodu wybrzuszeń tłuszczu gromadzących się pod skórą. I my wiemy jak sobie z nim poradzić !

  W świecie hiper skoncentrowanym na wyglądzie cellulit może być frustrujący. Skóra nabiera wyglądu skórki pomarańczowej, a tego stanu trudno się pozbyć. Regularne ćwiczenia i zdrowa dieta mogą zapobiec tworzeniu się nowych dołeczków. Ale jak pozbyć się cellulitu, który już masz? Odpowiedź nie jest niestety prosta. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić wygląd skóry, ale musisz być cierpliwa.

  Jedną z metod, która szybko daje widoczne efekty – są masaże w użyciem olejków eterycznych zwalczających efekt cellulitu na udach, pośladkach i biodrach. Nasz autorski masaż antycellulitowy z bańką chińską szeroko już opisywaliśmy na łamach portalu Instytutu Aromaterapii. Teraz jednak wracamy do niego, ponieważ doceniły nas czytelniczki prestiżowego magazynu „Business Women and Life”. W artykule jaki ukazał się na łamach miesięcznika dostrzeżono skuteczność naszej metody i nowatorskie połączenie tradycyjnej chińskiej techniki bańki z mocą aromaterapii i szczotkowania.

  Cellulit nie jest poważnym schorzeniem, ale może wpływać na pewność siebie. Olejki eteryczne mogą pomóc zminimalizować nierówny wygląd skóry, jednocześnie poprawiając nastrój dzięki pachnącym aromatom pochodzącym wyłącznie z części roślin. Pomocne jest zrozumienie, co powoduje pojawienie się cellulitu, aby zobaczyć, jak olejki eteryczne mogą poprawić ten stan.

  Najlepsze olejki eteryczne na cellulit

  1. Dlaczego stosujemy w naszym zabiegu olejek z grapefruita?

  Olejek grejpfrutowy jest jednym z głównych składników kremów na cellulit i jest podstawą medycyny alternatywnej. Olej ten ma właściwości moczopędne, które pomagają eliminować toksyny i nadmierne gromadzenie się tłuszczu w skórze. Pomaga to zapobiegać rozwojowi nowego cellulitu. Olejek grejpfrutowy wyzwala uwalnianie enzymów, które sygnalizują wątrobie rozkład tłuszczów. Olejek grejpfrutowy ma również właściwości ściągające. Działa zwężając naczynia krwionośne pod skórą, zmniejszając nierówny wygląd cellulitu.

  Zapach olejku grejpfrutowego jest również podnoszący na duchu i inspirujący. Podnoszący na duchu zapach pomaga wywoływać reakcje chemiczne w mózgu, które uwalniają hormony szczęścia, takie jak dopamina. Ten olejek poprawiający nastrój może pomóc w odczuciu smutku i frustracji związanych z warunkami skórnymi.

  Wykazano również, że olejek grejpfrutowy tłumi apetyt i zmniejsza retencję wody. Nadmierne spożywanie śmieciowego jedzenia, zwłaszcza węglowodanów, jest związane ze zwiększonym rozwojem cellulitu. Wdychanie zapachu olejku grejpfrutowego może pomóc kontrolować te pragnienia i powstrzymać cellulit.

  2. Nasza druga tajemnica …. czyli olejek eteryczny z nasion marchwi

  Olej z nasion marchwi jest jednym z mniej znanych olejków eterycznych, ale jest bardzo skuteczny w promowaniu zdrowej skóry. Olej uzyskiwany jest w procesie destylacji z parą wodną z suszonych nasion roślin marchwi. Olejek marchewkowy jest bogaty w witaminy A, B, C i D i ma właściwości regenerujące skórę. Olej z nasion marchwi ma naturalny SPF , pomagając chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

  Olej z nasion marchwi zawiera wysokie stężenia przeciwutleniaczy, które pomagają promować produkcję kolagenu. Kolagen jest białkiem odpowiedzialnym za strukturę komórek w tkance łącznej. Ponieważ cellulit jest wynikiem rozpadu tkanek łącznych, olej z nasion marchwi może pomóc w regeneracji komórek i doprowadzić do gładszej skóry. Olej z nasion marchwi zawiera również karotol, który został powiązany z redukcją chorób skóry poprzez poprawę elastyczności i regenerację komórek skóry

  Olejki eteryczne można stosować zamiast kremów antycellulitowych z podobnymi efektami. Olejki te niekoniecznie od ręki wyleczą cellulit, ale mogą poprawić wygląd skóry. Cellulit to uporczywy stan skóry, który wymaga staranności i cierpliwości, aby uzyskać poprawę. Istnieje wiele czynników, które mogą powodować ten stan. Oznacza to, że leczenie cellulitu, które działa na jedną osobę, może nie działać na inną. Wypróbuj kilka zabiegów z kompozycjami olejków eterycznych przegotowanych przez naszych aromaterapeutów połączonych z bańką chińską i szczotkowaniem skóry, aby sprawdzić efekty na sobie!