• Aromaterapia w wołomińskim przedszkolu nr 10 im.Misia Uszatka

  Miło nam powitać pierwsze przedszkole z Wołomina, które dołączyło do programu aromaterapii „Pięknie Pachnie – Nie Choruje” prowadzonego przez Instytut Aromaterapii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.

  Kadra pedagogów pilnie uczestniczy w szkoleniu, a zachwycone zapachem dzieci korzystają z dobrodziejstw naturalnych olejków eterycznych. Dzięki temu programowi spada o 20-30% ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych w grupach przedszkolnych, dzieci uczestniczą w kąpielach leśnych i poznają zapachy, który wpływają na rozwój ich wyobraźni i pomagają w procesie uczenia.

  To już kolejne przedszkole po placówkach z Warszawy i Pruszkowa, które uczestniczy w pionierskim programie aromaterapii dla dzieci. Dzięki takim zajęciom spada o 20-30% ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych w grupach przedszkolnych, dzieci uczestniczą w kąpielach leśnych i poznają zapachy, który wpływają na rozwój ich wyobraźni i pomagają w procesie uczenia. Zapach to jeden z najważniejszych zmysłów, jaki daje dziecku szanse na harmoniczny rozwój i wspomaga ich zdrowie.

  Tak piszą o zajęciach z aromaterapii na swoim facebooku przedszkolanki z wołomińskiego nr 10 im. Misi Uszatka:

  „Dziś rozpoczęliśmy cykl zajęć z aromaterapii. Dzieci wąchały, odgadywały zapachy i dowiedziały się na ich temat mnóstwo ciekawych rzeczy. Na zajęciach używaliśmy tylko naturalnych olejków zapachowych, które oprócz tego, że pięknie pachną, to mają właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze”.

  Wiecej informacji o tym jak przebiegały zajęcia, możecie obejrzeć na profilu facebookowym przedszkola : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1769590893149571&type=1&l=e6e368f0ac

  CAŁY OPIS PROGRAMU AROMATERAPII W PRZEDSZKOLACH WRAZ Z INFORMACJĄ JAK DOŁĄCZYĆ ZE SWOJĄ PLACÓWKĄ, ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.