• Zapachy jako wystrój naszego domu – „Pytanie na Śniadanie” TVP2 

  Najgorsze co możemy zrobić, to zaprosić do naszych domów aromaty w postaci perfumowanych sprayów, patyczków zapachowych i dezodorantów. Tylko czyste olejki eteryczne, które matka Natura dała roślinom, są źródłem prawdziwego zdrowego zapachu w domu. A jak pachnąco przywitać Waszych gości? Obejrzyjcie w „Pytaniu na Śniadanie” TVP2. 

  Nasz dom to zwykle miejsce, w którym powinniśmy czuć się komfortowo, spokojnie i kreatywnie. Nic też tak nie poprawia w oczach innych naszego statusu, jak dom, w którym pięknie pachnie. Wchodząc do pachnącego domu od razu postrzegamy jego mieszkańców jako osoby, które osiągnęły sukces i powodzenie. Można więc ulec pokusie łatwości stosowania rożnych syntetycznych patyczków z perfumami, świec lub sprayów dezodoryzujących – ale wysoki poziom syntetycznych lotnych związków tych produktów sprawia, że są one bardziej zanieczyszczające niż kojące. Wiele takich produktów zawiera ftalany, które są znanymi substancjami zaburzającymi gospodarkę hormonalną. 

  Jak zwykle matka Natura ma lekarstwo: czyste olejki eteryczne które są wyłącznie pochodzenia roślinnego – i nie trzeba być profesjonalnym aromaterapeutą ani perfumiarzem, aby opracować pachnące i skuteczne mieszanki oraz użyć ich w swoim domu.  

  Wystarczy obejrzeć „Pytanie na Śniadanie” w TVP2, w którym założyciel Instytutu Aromaterapii Darek Cwajda opowiada o zdrowym i dającym same korzyści wykorzystaniu aromaterapii dla wypełnienia wnętrz : https://pytanienasniadanie.tvp.pl/69621045/zapachy-ktore-ozywia-przestrzen-kazdego-domu

  Olejki eteryczne mogą stać się znakomitym elementem wystroju wnętrza, nie tylko wprowadzając przyjemny zapach do pomieszczeń, ale także tworząc nastrojowe i relaksujące otoczenie.  

  Oto kilka pomysłów na wykorzystanie olejków eterycznych w aranżacji wnętrza: 

  1. Dyfuzor ultradźwiękowy: Inwestując w elegancki i nowoczesny dyfuzor ultradźwiękowy, można go umieścić w widocznym miejscu, aby stał się nie tylko źródłem zapachu, ale także dekoracją. 
  1. Dekoracyjne saszetki: Umieść wypchane suszonymi ziołami i kroplami olejków eterycznych saszetki w szafach, szufladach lub na półkach, aby wypełnić wnętrze delikatnym zapachem. 
  1. Wypełniacze wazonów: Dodaj kilka kropli olejku eterycznego do wody w wazonie z kwiatami, aby wzmocnić ich naturalny zapach i dodać świeżości wnętrzu. 
  1. Ręczniki w łazience: Aromatyzuj ręczniki w łazience, spryskując je wodą z dodatkiem olejku eterycznego, aby nadać im przyjemny zapach i uczucie odświeżenia. 
  1. Poduszki zapachowe: Użyj poduszek wypełnionych suszonymi ziołami i kroplami olejku eterycznego jako ozdobnych elementów na sofie, fotelach czy łóżkach. 
  1. Papierowe serwetki: Aromatyzuj papierowe serwetki, spryskując je wodą z olejkiem eterycznym, aby dodać im przyjemny zapach. Ułóż je na stole podczas posiłków lub na półce w łazience dla gości.  
  1. Szyszki zapachowe: Przygotuj dekoracyjne szyszki zapachowe,nasączając je olejkami eterycznymi i umieszczając w ozdobnych misach, koszach lub na półkach. 
  1. Spryskiwacz zapachowy: Wymieszaj w sprayu wodę, olejek eteryczny (np. mięta, drzewo herbaciane, pomarańczowy) i odrobinę alkoholu. Spryskaj powietrze, zasłony lub pościel, aby odświeżyć wnętrze. 
  1. Rolki zapachowe: Przygotuj mieszankę olejków eterycznych z olejem bazowym i umieść w szklanej buteleczce z kulką. Stosuj na nadgarstkach, szyi i skroniach, aby cieszyć się ulubionym zapachem przez cały dzień. 
  1. Dywanik zapachowy: Dodaj kilka kropli olejku eterycznego do wody i spryskaj nim dywanik przed drzwiami wejściowymi. Zapach powita domowników i gości, wprowadzając odświeżającą atmosferę.