• Brzydki zapach stóp? Jest na to lekarstwo z olejkami eterycznymi!

  Tym razem wpis dla rodziców, którzy wciąż pamiętają jak pachnące i słodkie były nasze dzieciaki, w wieku niemowlęcym. Jak przez cały czas robiliśmy im zdjęcia, jak śpiewaliśmy kołysanki, jak bawiliśmy sie ich paluszkami i całowaliśmy malutkie stópki.

  Ale nasze dzieci wyrastały i nawet nie wiemy kiedy, te same malutkie i milutkie stópki, zamieniły się w ….. hmmm, coś bardzo brzydko pachnącego, zwłaszcza po całym dniu w szkole i treningu na boisku. Kiedy mnie jako tatę dwójki chłopaków spotkał podobny problem, zacząłem się temu bliżej przyglądać i stwierdziłem, że posiadanie śmierdzących stóp to nie tylko domena facetów. Kobiety też mogą mieć cuchnące stopy. Doskonale wiedziałem, że śmierdzące stopy są wynikiem wzrostu wydzielania potu i rozkładu bakterii. Było jasne, że bez odpowiedniej higieny stóp może się ten stan pogorszyć, prowadząc ostatecznie do infekcji grzybiczych. I tu pomogły mi olejki eteryczne!

  Jeśli więc jesteście jak ja rodzicami i szukacie sposobów, aby nauczyć swoje dzieci dbać o swoje stopy i zamknąć temat śmierdzących stóp, dzielę się tym, co odkryłem w swoich własnych badaniach nad ten temat.

  Naturalne porady dla dojrzewających chłopców ze śmierdzącymi stopami 🙂

  Wskazówka nr 1: Utrzymuj stopy (i buty) w stanie suchym !

  Myślę, że to najważniejsza wskazówka, więc koniecznie zacznę od niej. Musicie ciagle powtarzać (tak, wiem to trwa latami …) swoim dzieciom, aby ich stopy (i buty oraz skarpetki) były po prostu suche! Brzmi prosto. Ale wcale takie nie jest!

  Najłatwiejszą rzeczą, jaką mogą zrobić, aby utrzymać stopy i buty w stanie suchym, jest oczywiście ich pilnowanie by ich nie zamoczyć. Wiem, że to trudne zwłaszcza dla chłopców. Widzą kałużę i …… oczywiście musza koniecznie biec w jej kierunku! Ech! Jak że wspaniale jest poskakać po mokrych kałużach!

  Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to upewnić się, że Twoje dziecko nosi buty przeciwdeszczowe (wodoodporne) kiedy pada i śniegowce, kiedy sypie mokry śnieg. Jeśli ich buty się zamoczą, możesz przypomnieć dziecku by koniecznie założył inną parę, dopóki ich ulubione nie wyschną. Przed założeniem nowych skarpet i butów upewnij się, że dobrze osuszyli swoje stopy.

  Wskazówka nr 2: Często zmieniaj skarpetki …

  Wielu rodziców w pewnym okresie dojrzewania swoich dzieci z zakłopotaniem stwierdza, że……. tak naprawdę już nie kontrolują, kiedy ich syn zmienił skarpetki!

  Dlatego ciagle trzeba im przypominać jak bardzo dbanie o czyste i suche skarpetki przyczyni się do rozwiązania naszych problemów z brzydkim zapachem! Ja bardzo często kupuje bawełniane i bambusowe skarpetki swoim chłopakom i mają ich już chyba tonę. Mówię im też, żeby zawsze pamiętali jak ważne jest by dać odpocząć naszym stopom. Dlatego nie pozwalajcie zostawiać dzieciakom skarpet na noc. One też musza pooddychać czystym powietrzem:) Wiem, że bawełna to oddychająca tkanina, ale noszenie skarpet przez cały dzień, to nie jest dobry pomysł.

  Kolejnym ważnym punktem, jest nauczenie dzieci by zmieniały skarpetki po dłuższym czasie uprawiania sportu, treningu lub intensywnej zabawie na dworze. Stopy stają się gorące w butach, szczególnie w tych sportowych gdy jesteśmy aktywni, a po paru godzinach skarpetki Twojego dziecka będą na 100% wilgotne. Stanowcze przypominanie, aby zmienić buty i skarpetki po takich zajęciach, nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Ale będzie bardzo ważne w walce z ….. odorkiem 🙂

  Wskazówka nr 3: Zrób swój własny, ekologiczny dezodorant do stóp i obuwia! Wszyscy będą Ci go zazdrościli.

  Właśnie dochodzimy do najważniejszego punktu naszego poradnika! A co z tymi, którzy przestrzegają powyższych zasad, a jednak każdorazowo zdjęcie butów powoduje że w okolicy wszyscy zaczynają marszczyć nosy? Tutaj na szczęście na arenę wkraczają niezawodne i 100% czyste olejki eteryczne wraz z ich doskonale przebadanymi właściwościami bakterio i grzybobójczymi. Jak ich użyjemy? Najprościej to zrobić za pomocą własnego dezodorującego proszku do stóp i butów. Możesz oczywiście kupić gotowe zasypki w sklepach – ale gwarantuje Ci, że nasz własny produkt zrobiony w domu bedzie o niebo bardziej efektywny, BEZPIECZNY dla dziecka i ekologiczny! W wielu sklepowych produktach jest mnóstwo chemii, która niekoniecznie dobrze działa na organizm, kiedy przenika ze stóp do krwioobiegu i całego ciała naszego dziecka! Ja używam do mojej mieszanki olejku PURIFICATION od Young Living – bo to doskonale dobrana kompozycja wlasnie pod względem usuwania zapachu, działania bakteriostatycznego i odkażającego. W jej składzie znajdują się m.in trawa cytrynowa, specjalna odmiana lawendy, rozmaryn, drzewo herbaciane i mirra. Nic więcej nie potrzeba, by skutecznie walczyć z przykrym zapachem i przyczynami, które go wywołują!

  TAK WIĘC DO DZIEŁA – ROBIMY SWOJĄ ZASYPKĘ DO STÓP, KTÓRA USUNIE SMRODEK !

  WYJĄTKOWA ZASYPKA DO STÓP Z OLEJKAMI !

  Składniki:

  1 i 1/2 szklanki sody oczyszczonej 3/4 szklanki suszonych liści mięty pieprzowej (powinno dać około 1/2 szklanki zmielonego proszku mięty pieprzowej) 50 kropli olejku eterycznego Purufication Young Living

  Jak przygotować:

  Wsyp 1 i 1/2 kubka sody oczyszczonej do miski. Wsyp 3/4 filiżanki suszonych liści mięty pieprzowej do blendera o dużej mocy, lub mieszaj małe ilości na raz w młynku do kawy aż do uzyskania drobnego proszku. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo przesiać swój proszek przez cienkie siatkowe sito. Powstałe w ten sposób około 1/2 szklanki sproszkowanej mięty pieprzowej dodaj do miski z sodą oczyszczoną i dobrze wymieszaj. Następnie dolej do miski 50 kropli olejku eterycznego Purification i ponownie DOKŁADNIE wymieszaj, aby dodać równomiernie rozprowadzić olejki w proszku. Umieść gotowa mieszankę w szklanym słoiku z dobrą hermetyczną zakrętką. Koniecznie etykietuj i przechowuj obok butów.

  Jak Używać:

  Po zdjęciu butów dokładnie je wysusz, a następnie wsyp odrobinę swojego proszku do buta. Dodatkowo możesz palcami rozprowadzić go po wkładce, aby lepiej wbił sie w tkaninę. Przed założeniem buta wytrzep bo nad koszem, aby usunąć nadmiar proszku z jego wnętrza. Proszek pozostając na powierzchni wkładki butów będzie też odświeżał skarpetki i stopy Twojego dziecka podczas ich używania. Olejki zawarte w naszej zasypce będą dodatkowo genialnie działać na stopy i powstrzymywać rozwój bakterii oraz grzybów na ich powierzchni! A wszystko to stworzone tylko dzięki siłom natury, wiec bez obaw może być stosowane na codzień!

  Olejki eteryczne wymienione w tym artykule możesz kupić w najlepszej cenie online w sklepie Instytutu Aromaterapii: www.zdrowy.sklep.pl