• Olejki eteryczne dla Twojego znaku zodiaku

  Najlepsze olejki dla mojego znaku zodiaku? Najprawdopodobniej zadano ci to pytanie kilka razy w twoim życiu, aby ocenić twoje motywacje, osobowość, a nawet zgodność z partnerem. Znaki astrologiczne to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o swoich unikalnych cechach osobowości lub osobistych preferencjach, a nawet mogą pomóc w poprowadzeniu Cię w kierunku następnej przygody na mapie drogowej życia. 

  Chociaż znak zodiaku nie ma w pełni określać tego, co czyni Cię wyjątkowym, może być świetnym narzędziem uzupełniającym Twoją podróż w kierunku samoświadomości. To samo można powiedzieć o olejkach eterycznych. Od wieków ludzie stosowali aromaterapię, aby przynieść korzyści umysłowi, ciału i duchowi, zapewniając szczęśliwsze i zdrowsze życie. Ale w obliczu tak szerokiej gamy olejków wybór odpowiedniego dla siebie może być trochę przytłaczający. Jeśli szukasz zabawnych i ciekawych sposobów na następną sesje dyfuzyjną, wypróbuj kilka naszych rekomendacji olejków, które dobrze pasują do Twojego znaku zodiaku.

  • Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)  

  Jako znak powietrzny, osoby urodzone w Wodniku nieustannie poszukują wolności, której potrzebują, aby podążać za swoimi marzeniami. Inteligentni, kreatywni i niezależni ludzie spod tego znaku są doskonałymi myślicielami i wymagają stymulacji umysłowej, aby czuć się zmotywowani. Najlepsze olejki na znak Wodnika to te, które pomagają ugruntować i pobudzić umysł, a także pobudzają kreatywność. 

  Olejki eteryczne dla Wodnika: Drzewo cedrowe, Czarny pieprz i Cynamon

   

  • Ryby (19 lutego – 20 marca) 

  Ryby są znane jako osoby współczujące, łagodne i intuicyjne, które głęboko troszczą się o innych i szukają sposobów na dzielenie się swoją radością z innymi. Jako bardzo emocjonalny i romantyczny znak, osoby urodzone w Rybach dobrze radzą sobie z olejkami eterycznymi, które pomagają złagodzić lęki, poprawić nastrój i promować kochającą i stymulującą atmosferę.

  Olejki eteryczne dla Ryb: Geranium, Limonka i Neroli

  • Baran (21 marca – 19 kwietnia)

  Jako pierwszy znak zodiaku, osoby urodzone w Baranie są często bystrymi i znakomitymi przywódcami. Osoby spod tego znaku mają zazwyczaj silne osobowości i są znane z pewności siebie, optymizmu i pasji. Olejki eteryczne, które dobrze współpracują z Baranem, to te, które motywują, dodają energii i uspokajają agresywne emocje. 

  Olejki eteryczne dla Barana: Mięta pieprzowa , Grejpfrut i Drzewo sandałowe 

  • Byk (20 kwietnia – 20 maja)

  Ludzie urodzeni pod znakiem Byka są znani z praktyki, odpowiedzialności i cierpliwości, a często są głosem rozsądku w niewygodnych i stresujących sytuacjach. Urodzony pod rządami Wenus, ten znak ziemi szczególnie dobrze radzi sobie z olejkami eterycznymi, które uzupełniają ich ciepłą osobowość, zachęcają do poczucia ochrony i promują wdzięczność.

  Olejki Eteryczne dla Byka: Kora Cynamonu , Sosna (Pinia) i Wetiweria 

  • Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

  Urodzone pod rządami Merkurego Bliźnięta często są w ciągłym ruchu. Pobudliwe i naturalnie charyzmatyczne, te błyskotliwe osoby zawsze szukają nowych sposobów na zabawę i nawiązywanie nowych przyjaźni. Olejki eteryczne, które dobrze pasują do osobowości Bliźniąt, to te, które są żywe, wzbudzają ciekawość i łagodzą niespokojną energię.

  Olejki eteryczne dla Bliźniąt: Mandarynka , Jaśmin i Ylang Ylang .

  • Rak (21 czerwca – 22 lipca)

  Naturalnie intuicyjna i wytrwała osobowość Raka sprawia, że ten znak wodny jest niezwykle empatyczny i wrażliwy na uczucia i emocje innych. Jako osoby obdarzone dużą wyobraźnią, które mają skłonność do pielęgnowania i ochrony, osoby urodzone pod znakiem Raka szczególnie dobrze radzą sobie z olejkami eterycznymi, które zachęcają do tworzenia, łagodzą niepokój i poprawiają nastrój.

  Olejki eteryczne dla Raka: Bazylia, Drzewo RóżanePalo Santo 

  • Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

  Rządzone przez słońce osoby urodzone w Lwie są uważane za naturalnych przywódców. Ludzie ci, są niewiarygodnie pewni siebie i dominują w swoich osobowościach, a jednocześnie pozostają równie hojni i serdeczni w stosunku do tych, na których im zależy. Osoby urodzone pod tym znakiem dobrze radzą sobie z olejkami eterycznymi, które uzupełniają ich pasję, promują samoświadomość i łagodzą stresory. 

  Olejki eteryczne dla Lwa: Bergamotka, Mirt i Majeranek

  • Panna (23 sierpnia – 22 września)

  Jako znak ziemi, osoby urodzone pod znakiem Panny są głęboko związane z ludzkością i ziemią i są niesamowicie dostrojone do zmian zachodzących wokół nich. Postrzegane jako lojalne, życzliwe i pracowite osoby urodzone w Pannie są wysoce zorganizowane i pragną wielkości we wszystkim, na co zwracają uwagę. W przypadku Virgos wypróbuj olejki, które wzbudzają zaufanie, inspirują mądrość i uspokajają zmartwienia.

  Olejki eteryczne dla Panny: TymianekSzałwia i Paczula 

  • Waga (23 września – 22 października)

  Dyplomatyczne i uczciwe osoby urodzone w Wadze są często postrzegane jako żołnierze sił pokojowych w każdej grupie. Urodzone pod rządami Wenus Wagi niesamowicie lubią sztukę, naukę i przyjaźń. Olejki eteryczne polecane osobom urodzonym pod tym znakiem to takie, które poprawiają jasność umysłu, uspokajają nerwowość i pozwalają na autorefleksję.

  Olejki eteryczne dla Wagi: RozmarynDrzewo Herbaciane i Lawenda Spike

  • Skorpion (23 października – 21 listopada)

  Osoby urodzone pod znakiem wodnym Skorpiona są niezwykle ekspresyjne w swoich emocjach i często są jednymi z pierwszych, którzy wypowiadają się za potrzebującym przyjacielem. Zaradni, odważni i zaciekli w swojej lojalności Skorpiony są doskonałymi przywódcami i jeszcze lepszymi towarzyszami. Najlepsze olejki dla osób urodzonych w Skorpionie to te, które wzmacniają koncentrację, łagodzą lęki i zmniejszają uczucie kruchości.

  Olejki eteryczne dla Skorpiona: Lawenda, Rumianek RzymskiFrankincense 

  • Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

  Urodzone pod rządami Jowisza osobniki urodzone w Strzelcu są jednymi z ciekawszych i bardziej energetycznych znaków zodiaku. Osoby te są znane ze swojej hojności i świetnego poczucia humoru oraz mają wielką skłonność do podróży i przygód. Olejki polecane dla Strzelca to takie, które wspomagają umysł, sprzyjają koncentracji i zmniejszają poczucie samotności.

  Olejki Eteryczne dla Strzelca: LemonGoździkowy z pakówKadzidłowiec

  • Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

  Koziorożce często posiadają ogromne poczucie niezależności i odpowiedzialności, które pomaga im zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jako znak ziemi, Koziorożce wykazują dużą samokontrolę i są świetne w planowaniu i realizowaniu swoich celów. Olejki eteryczne, które są świetne dla osób urodzonych w Koziorożcu, to te, które poprawiają pamięć, odmładzają umysł i promują podnoszące na duchu myśli.

  Olejki eteryczne dla Koziorożca: Róża Damasceńska, Geranium różane i Grapefruit 

  Znajdź swój horoskop olejków eterycznych

  Tworzenie i projektowanie własnej mieszanki aromaterapeutycznej może być niezwykle ekscytującym przedsięwzięciem, ale dla niektórych wiedza o tym, które olejki są odpowiednie dla ich potrzeb, może być przytłaczająca. Jednak znalezienie idealnych olejków eterycznych do swojego życia nie musi być trudne. W rzeczywistości twoja nowa ulubiona mieszanka może po prostu ukrywać się w gwiazdach!  Spróbuj skorzystać z naszych wskazówek i zrób swoją idealną kompozycje zapachową.