• Instytut Aromaterapii w TVP „Wstaje Dzień”

  Jak zacząć poranek z dobrym humorem, werwą i przekonaniem że to będzie cudowny dzień? Zwłaszcza jeśli na zegarku 6 rano. Warto siegnąć w tym celu po olejki eteryczne, które pomogą nam dobrze rozpocząć dzień i zachować energię aż do wieczora. O tym opowiadamy w pasmie porannym TVP Info „Wstaje Dzień”

  Na świecie istnieją dwa typy ludzi: ranne ptaszki i nocne sowy. Jeśli jesteś nocnym markiem, wiesz, jak ciężkie mogą być poranne pobudki, zwłaszcza zimą, gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno. Chociaż zerwanie z nawykiem ciągłego naciskania przycisku drzemki może wydawać się niemożliwe, istnieją sposoby, aby nieco ułatwić budzenie!

  O tym jak dobrze rozpocząć dzień rozmawialiśmy właśnie podczas pasma porannego telewizji TVP Info w programie „Wstaje Dzień”. Widzowie mogli zobaczyć w akcji nasze olejki eteryczne Instytutu Aromaterapii i to jak wpływają na prowadzących ten program. Ponieważ uwielbiamy dzielić się wiedzą, z nami w studio telewizyjnym była także polecana książka najlepszych polskich polskich aromaterapeutów „Najlepsze Olejki Eteryczne – Moja Aromaterapia”

  Olejki eteryczne to świetny sposób na znalezienie odpowiedniego motywatora do rześkiego poranka. Istnieje wiele olejków, o których wiadomo, że energetyzują ciało i umysł, poprawiają jasność umysłu i przygotowują na nadchodzący dzień. Poniżej znajduje się lista naszych najlepszych olejków eterycznych, które pomogą Ci stać się porannym ptaszkiem!

  Olejek eteryczny z cytryny

  Pozyskiwany ze skórki owoców olejek eteryczny z cytryny ma intensywny i orzeźwiający aromat. Ten olejek cytrusowy znany jest ze swoich właściwości poprawiających nastrój i zwiększających energię. Dodanie olejku cytrynowego do porannej rutyny sprawi, że poczujesz zastrzyk dobrych wibracji i zwiększysz energię psychiczną i fizyczną.

  Sposób użycia: Rozpyl 5-7 kropli po przebudzeniu, aby pobudzić ciało i umysł, jednocześnie podnosząc na duchu.

  Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

  Obudź zmysły olejkiem eterycznym z mięty pieprzowej ! Mięta pieprzowa o miętowym i orzeźwiającym aromacie pobudza zmysły, łagodzi zmęczenie psychiczne i zwiększa czujność. Rozpylając lub nakładając olejek z mięty pieprzowej rano, będziesz zaskoczona tym, jak odświeżona i gotowa jesteś na dzień!

  Sposób użycia: Rozpyl 5 kropli rano, aby pielęgnować pozytywne nastawienie i ożywić zmysły. Możesz również nakładać miętę na skronie, kark i nadgarstki, aby zwiększyć poziom energii. pamiętaj o rozcieńczeniu olejem bazowym stosując na skórę.

  Olejek eteryczny z kory cynamonu

  Należy wiedzieć, że olejek cynamonowy działa aktywnie na funkcjonowanie mózgu – zwiększa jego aktywność, poprawiając funkcje poznawcze, koncentrację i pamięć. Użyj tego oleju z samego rana, aby pobudzić poziom energii i poprawić nastrój! Warto stosować olejek cynamonowy także dla ogólnej poprawy samopoczucia. Okazuje się nieoceniony w stanach napięcia, przewlekłego stresu, napięcia, przemęczenia, lęków i depresji.

  Sposób użycia: Nałóż 1-2 krople na biżuterię aromaterapeutyczną, aby zainspirować kreatywność, ożywić nastrój i przygotować się na dzień. Możesz również rozpylić 5 kropli z samego rana.

  Olejek z bazylii

  Rozpocznij swój poranek mocnym olejkiem bazyliowym . Ten ziołowy olejek ma pikantny aromat, który jest naturalnie energetyzujący. Wiadomo, że bazylia pomaga złagodzić ospałość, stymuluje poziomy energii i oczyszcza umysł. Włączając bazylię do swojej porannej rutyny, zaczniesz dzień z większym poczuciem dobrego samopoczucia.

  Sposób użycia: Aromat bazyliowy może być sam w sobie trochę mocny, dlatego zalecamy dyfuzję 3 kropli bazylii, 2 kropli trawy cytrynowej i 1 kropli mięty pieprzowej rano, aby wywołać klarowność i przygotować się na cały dzień.

  Zadanie wypełnione – olejki na dobry początek dnia w TV zrobiły swoje. Julia zawładnęła sercem prowadzącej Ani Popek swoją kompozycją olejków dla kobiet. Pachnąco polecamy obejrzeć cała audycje: https://www.tvp.info/61404187/10082022-0559?f