• Jeśli za oknem wciąż brak słońca – sięgnij po wzmacniającą olejkową kąpiel!

  Aromaterapia jest stosowana od wieków do odprężenia, ożywienia, a nawet leczenia wielu dolegliwości. Kąpiel aromaterapeutyczna jest jednocześnie kojącym relaksem, zabiegiem nawilżającym dla skóry i ożywczym doświadczeniem. Aromaterapeutyczną kąpielą można cieszyć się na wiele sposobów, nawet jeśli masz wrażliwą skórę. Sprawdź jak możesz sobie pomóc!

  Mimo wiosny, która w kalendarzu pojawiła się już 1,5 miesiąca temu, pogoda wciąż nas nie rozpieszcza. Ciągłe deszcze, niskie temperatury, zimny wiatr, słońce pojawiające się na krótkie momenty i znikające znów za chmurami – to wszystko tworzy aurę, która sprzyja marazmowi i obniżeniu motywacji. Jeżeli tak samo jak my nie możesz się doczekać słonecznej pogody, polecamy kąpiel aromaterapeutyczną, która zabierze Twoje zmysły w egzotyczną podróż. Zapachy cytrusów zapewnią Ci świeżość umysłu i przypływ energii, jednocześnie przywołując wspomnienia gorących dni. Nuta geranium różanego doda mieszance zmysłowości, która pozwoli Ci rozpłynąć się na dłuższą chwilę i smakować ten intymny moment. Zaproponowane połączenie będzie prawdziwą eksplozją wakacyjnych zapachów i otuli Cię tym wszystkim, za czym tęsknisz. 

  Chcesz naprawdę poczuć wyjątkowe korzyści z naszego przepisu i kąpieli z olejkami eterycznymi – przeczytaj uważnie nasze wskazówki

  Oczyść skórę przed wejściem do wanny. Użyj l szczotki do skóry, aby peelingować skórę, aby osiągniesz najlepsze wyniki odżywienia skóry podczas kapieli. Nie tylko poprawi to krążenie i usunie martwy naskórek, ale także pomoże olejowi wniknąć i nawilżyć skórę. 

  • Użyj szczotki z naturalnego włosia lub naturalnej gąbki do masażu ciała na sucho.
  • Zaczynając od stóp, wykonuj długie, zamaszyste pociągnięcia w kierunku serca. 
  • Zachowaj ostrożność podczas szczotkowania wrażliwych części ciała

  Teraz nadszedł czas, aby napełnić wannę wodą i olejkiem eterycznym, abyś mogła w pełni czerpać korzyści z aromaterapii. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca, abyś się zrelaksować i dodać olejek, gdy woda się napełnia, aby uzyskać najlepszą dystrybucję olejku eterycznego. Jeśli nie masz wanny, po prostu nałóż rozcieńczony olejek eteryczny na gąbkę i umyj się jak zwykle, biorąc kilka głębokich oddechów.

  Nadszedł czas, aby cieszyć się tym, na co się przygotowałaś, czyli kąpielą aromaterapeutyczną! Moczenie przez odpowiednią ilość czasu w luksusowym prywatnym SPA zapewni maksymalne korzyści z sesji aromaterapii.

  PAMIETAJ ŻE:

   nalej do wanny ciepłej, ale nie bardzo gorącej wody,

  w 1-2 łyżkach stołowych oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów lub avocado) rozpuść ok. 10 kropli mieszanki olejków. Możesz użyć olejku eterycznego słodkiej pomarańczy, organicznej cytryny i geranium różanego

   zanurz całe ciało na 15-30 min. (minimum 10),  aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Przebywanie dłużej może wysuszyć lub uszkodzić skórę.

   opcjonalnie, lecz jest to wskazane, masuj ciało pod wodą, Ciepła myjka również pomoże Ci cieszyć się kąpielą.

  rozważ użycie rekwizytów do kąpieli, takich jak poduszka lub płatki róż, które pomogą Ci się zrelaksować.

  po wyjściu z kąpieli owiń się ciepłym ręcznikiem, aby się rozgrzać i pomóc w utrzymaniu wilgoci, aż do nałożenia kremu nawilżającego na skórę. NIe spłukuj pozostałości kapieli aromatycznej !

  Wszystkie najlepszej jakości olejki eteryczne znajdziecie oczywiście w oficjalnym sklepie Instytutu Aromaterapii – www.zdrowy.sklep.pl