• Audycja radiowa o aromaterapii i roli zapachu w życiu człowieka.

    Aromaterapii w Polsce to temat wciąż niezwykle niszowy, dopiero ostatnie 2 lata przynoszą wzrost popularności olejków eterycznych i zdrowego obrazu życia w naszym społeczeństwie.

    Większość Polaków wciąż słysząc słowo aromaterapia, wyobraża sobie zamknięte dla garstki nielicznych ekskluzywne wnętrza drogi SPA, gdzie zapach kadzideł, ciepłe ręczniki i leżanki do masażu. Tymczasem historia 4000 lat nauki jaką niesie ze sobą aromaterapia, dała nam pojęcie jak możemy oddziaływać na człowieka rozumując role którą spełnia zmysł zapachu w jego życiu. To taże nieoceniona wiedza na temat świata roślin, ich leczniczego oddziaływania na człowieka, siły jaką niosą cząstki substancji zawartych w ich korzeniach, łodygach, liściach czy kwiatach.

    Rolą jaka wziął na siebie nasz Instytut Aromaterapii w ścisłej współpracy z Polskim Towarzystwem Aromaterapeutycznym jest właśnie edukacja na tematy związane z rolą zapachu w życiu człowieka. Edukacja ta ma nieść ze sobą informacje o tym, jak bezpiecznie, efektywnie, a co najważniejsze z pozytywnym wpływem na nasze zdrowie stosować olejki eteryczne. Tak też jes audycja do której wysłuchania Was zachęcam. To doskonały przykład, jak dobry dziennikarz, potrafi świetnie wprowadzić w temat i poprowadzić prawie godzinna rozmowę o Aromaterapii, a właściwie o ZAPACHU i jego roli w życiu każdego człowiek?

    Z przyjemnością zapraszam na wywiad z Dariuszem Cwajdą założycielem Instytut Naturalnej Aromaterapii w Warszawie. Zrozumiecie jak zmysł zapachu potrafi wpływać na nasze samopoczucie, zdrowie, uczucia i ciało. Zapraszam na audycje.

    Całość audycji możecie także wysłuchać na stronie podcastów :