• Naturalna apteczka na urlop – Zapraszamy na ,,Pytanie na Śniadanie” TVP 2

  Czy zastanawialiście się kiedyś, co spakować do swojej walizki na wakacyjny wyjazd ? Oprócz typowych rzeczy, jak ubrania czy kosmetyki, jest coś, co może okazać się niezastąpione. Mówię tu o olejkach eterycznych ! A jakie olejki eteryczne zabrać ze sobą na urlop dowiecie się w ,, Pytanie na Śniadanie” TVP 2.

  Co powinno się znaleźć w naszej pachnącej apteczce ? Na pewno nie może zabraknąć mięty pieprzowej – idealnej na nudności, do schłodzenia w upale i jako środka na zbicie gorączki.

  Potrzebna jest także lawenda , aby chronić nas od stresu, zapewnić dobry sen i razem z aloesem łagodzić podrażnioną słońcem skórę.

  Natomiast jeśli chcemy podnieść nastrój w podróży koniecznie zabierzcie olejek cytrusowy ! To prawdziwa bomba energetyczna, która na pewno doda radości dzieciom jak i rodzicom.

  Nie zapominajmy o tymianku białym i olejku z eukaliptusa, które świetnie sprawdzą się na drobne infekcje.

  A na koniec… komary. Dokuczliwe, prawda? Ale mamy na nie rozwiązanie ! Drzewo herbaciane i citronella sprawdzą się doskonale i zapewniając nam spokojne noce.

  Kliknij w poniższe zdjęcie, aby obejrzeć relację z ,,Pytanie na Śniadanie” z udziałem aromaterapeuty z Instytutu Naturalnej Aromaterapii Dariuszem Cwajdą.