• Korzyści płynące ze stosowania olejku eterycznego z kocanki (Helichrysum) 

  Zapomnij o kremach rozgrzewających i sztucznych żelach kojących mięśnie i wybierz coś bardziej naturalnego. Spróbuj wprowadzić olejek eteryczny z kocanki do swojej rutyny wellness i nigdy więcej nie wracaj do leków dostępnych bez recepty !

  Olejek eteryczny Helichrysum pochodzi z rośliny Helichrysum italicum, która powszechnie występuje w basenie Morza Śródziemnego lub w południowej Europie. Tradycyjnie stosowany w celach leczniczych, a nawet terapeutycznych, kocanka jest znana jako jeden z najbardziej wszechstronnych i korzystnych olejków eterycznych dla dobrego samopoczucia. Znany z promowania gojenia, zwalczania infekcji i zmniejszania stanu zapalnego, olejek eteryczny z kocanki występuje w dwóch rodzajach: Helichrysum italicum i Helichrysum gymnocephalum. Dowiedz się wszystkiego o zaletach i zastosowaniach olejku eterycznego Helichrysum i znajdź najlepszy sposób na wprowadzenie go do swojego dbania o ciało i dobrostan.  

  Zalety olejku eterycznego Helichrysum 


  ✔️ Może pomóc w stanach zapalnych

  Niezależnie od tego, czy chodzi o stany zapalne skóry, mięśni, stawów, układu pokarmowego, czy nawet układu oddechowego, olejek eteryczny kocanki może pomóc ! Dzięki silnym właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i przeciwgrzybiczym, olejek Helichrysum doskonale redukuje stany zapalne we wszystkich obszarach ciała. Według niektórych badań, kocanka może pomóc zmniejszyć podrażnienia, stany zapalne i zaczerwienienia skóry, gdy jest stosowany miejscowo. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze mogą również pomóc w zabijaniu bakterii. Może to zapobiec dalszym infekcjom, podrażnieniom i stanom zapalnym. 

  ✔️ Może zmniejszyć objawy alergii

  Ponieważ większość objawów alergii jest wynikiem stanu zapalnego, który pojawia się, gdy układ odpornościowy reaguje na alergen, olejek eteryczny Helichrysum z pewnością może pomóc. Właściwości przeciwzapalne olejku eterycznego mogą pomóc zmniejszyć objawy alergii i uspokoić reakcję, która ma miejsce w kontakcie z materiałem, na który jesteś wrażliwy lub uczulony. Stwierdzono również, że olejek z kocanki jest bardzo pomocny dla osób zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry, specyficznym rodzajem alergicznej wysypki, która często jest spowodowana kontaktem skóry z alergenem.  

  ✔️Może pomóc w walce z przeziębieniem i kaszlem

  Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, olejek eteryczny kocanki jest bardzo przydatny w walce z przeziębieniemkaszlem i infekcjami. Olejek eteryczny może również pomóc w oddychaniu, pomagając zmniejszyć stan zapalny w drogach oddechowych lub wewnątrz nosa. Najlepszym sposobem na złagodzenie stanu zapalnego, zatorów lub objawów przeziębienia i grypy za pomocą tego olejku eterycznego jest dodanie kilku kropli do dyfuzora.  

   
   ✔️ Może pomóc w bólach żołądka

  Według badań stwierdzono, że ten olejek eteryczny może pomóc zmniejszyć i uspokoić skurcze jelit. Może to zatem zmniejszyć objawy problemów trawiennych, takich jak wzdęcia, skurcze, ból i stany zapalne. Olejek z kocanki był również tradycyjnie stosowany w leczeniu zaburzeń pęcherzyka żółciowego. Niektóre badania sugerują, że może on pomóc zmniejszyć stan zapalny pęcherzyka żółciowego i związany z nim ból brzucha. 

   
   ✔️ Może wspomagać szybsze gojenie się ran

  Jedną z najpopularniejszych zalet olejku eterycznego Helichrysum jest to, że może on przyspieszyć procesy gojenia. Może pomóc w zwalczaniu infekcji skóry, a nawet zapobiegać infekcjom przed ich wystąpieniem. Olejek eteryczny może również pomóc w leczeniu blizn i uczynieniu ich mniej widocznymi. Badanie z 2016 roku wykazało, że połączenie miejscowego stosowania olejku eterycznego z antybiotykami było bardziej skuteczne w zapobieganiu infekcjom ran skóry niż stosowanie wyłącznie antybiotyków. 


  Oczywiście doskonały olejek eteryczny z kocanki, o których dziś piszemy, możecie kupić bezpiecznie w sklepie Instytutu Aromaterapii www.zdrowy.sklep.pl.  

  Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału na temat olejku eterycznego z kocanki włoskiej, stworzonego przez Instytut Aromaterapii : olejek eterycznym z kocanki, czyli Helichrysum – YouTube