• Codzienne stosowanie olejków eterycznych – praktyczny przewodnik

  Zastanawiałeś się kiedyś, do czego możesz użyć olejków eterycznych Olejki eteryczne są używane od tysięcy lat do nawaniania domów, budynków oraz do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia. Oto tylko kilka sugestii, które pomogą Ci na dobrej drodze.

  Ochrona stóp

  Odśwież swoje obuwie, umieszczając w obuwiu wacik nasączony kilkoma kroplami olejku cytrynowego i cedrowego i pozostaw go na noc. Rano docenisz antybakteryjne działanie tych olejków, kiedy zniknie nieprzyjemny zapach noszonych butów.

  Lepsza skóra

  Dodaj 1 kroplę olejku frankincense lub olejku geranium do twojego kremu nawilżającego do twarzy, aby wydobyć promienny blask na skórze. Substancje aktywne zawarte w olejkach pomogą także w regeneracji skóry i zdecydowani polepszą jej wygląd. Kadzidłowiec i geranium (a także lawenda) to prawdziwy hit w dbaniu o piękny wygląd naszej skóry!

  Piękne włosy

  Umieść 1 lub 2 krople olejku rozmarynowego na szczotce przed szczotkowaniem, aby zapewnić sobie zdrowe i silne włosy.

  Pierwsza pomoc

  Złagodź ból głowy, wcierając jedną kroplę czystego olejku lawendowego w skronie. Doskonale przy bulach głowy spisuje się teka szwajcarski olejek 31 ziół oraz autorska mieszanka olejków Instytutu Aromaterapii o nazwie „Stop Migrenie”.

  Nakładaj olejek lawendowy i olejek z drzewa herbacianego bezpośrednio, na zadrapania lub podrażnienia. 1 lub 2 krople tych olejków wspomagają gojenie. (Są to jedyne olejki, które można stosować na skórę dorosłego bez rozcieńczenia). TRZYMAĆ Z DALA OD OCZU .

  Kiedy pojawiają się drobne kłopoty górnych dróg oddechowych i przeziębienia w domu, dodaj kilka kropli olejku tymiankowegoolejku cytrynowego i olejku eukaliptusowego do dyfuzora. Alternatywnie możesz użyć naszej mieszanki „Stop Wirusom” lub mieszanki olejków „STOP Katar.

  5 kropli olejku eukaliptusowego lub olejku mięty pieprzowej w kąpieli chłodzi ciało latem i chroni je zimą przed infekcjami. Pamiętaj że należy rozcieńczyć olejki eteryczne najpierw w łyżce mleka, oleju roślinnego lub łagodnej pianki do kąpieli.

  Zdrowie psychiczne

  Uważa się, że olejek rozmarynowy promuje skupienie i stymuluje pamięć. Używaj tego zapachu w trakcie długich podróży samochodem, oraz podczas czytania, nauki i egzaminów. Innym świetnym olejem do tego jest olej bazyliowy, także mięty pieprzowej.

  Umieść 1 lub 2 krople olejków wzmacniających sen, takich jak olejek z rumianku rzymskiegoolejek lawendowy lub olejek majerankowy, przed udaniem się na spoczynek, aby zapewnić sobie spokojny i głęboki sen.

  Mieszanka olejku lawendowego i olejku grejpfrutowego jest dobra w miejscu pracy. Olejek lawendowy działa uspokajająco, a grejpfrut pobudza zmysły i oczyszcza nieświeże powietrze. Alternatywnie można również stosować Olejek cytrynowy ze względu na jego właściwości odświeżające.

  Zapach domowy

  Aby rozproszyć zapachy gotowania, dodaj kilka kropli olejku goździkowego do dyfuzora w kuchni.

  Aby zapewnić sobie piękny zapach w kuchennych szafkach i szufladach, umieść wacik z kilkoma kroplami olejku w niepozornym kącie.

  Ożyw kompozycje suszonych kwiatów PotPourri, dodając kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Używaj olejków cytrusowych (takich jak olejek pomarańczowy, olejek bergamotowy lub olejek cytrynowy), aby podnieść na duchu. Wybierz olejki, takie jak olejek lawendowy, olejek z drzewa sandałowego lub olejek z kadzidła, aby uspokoić umysł.

  Olejki eteryczne z olejku cyprysowego, sosnowegocedrowego i kadzidłowego tworzą wspaniałe olejki do drewna opałowego. Nanieś 2-3 krople takiego olejku lub wybranej mieszanki na wysuszoną kłodę drewna i poczekaj, aż olej dobrze wsiąknie przed włożeniem jej do ognia.

  Kilka kropel ulubionych olejków w dyfuzorze ultradźwiękowym to doskonały pomyślą przed przyjściem gości na cudowną atmosferę w Twoim domu. Ich zapach wypełni pomieszczenie wspaniałym aromatem i twoje mieszkanie zyska w oczach wizytujących. Wybierz olejki w zależności od wymaganego nastroju.

  Dodaj kilka kropli oleju do wody w sprayu, dobrze wstrząśnij i użyj jako odświeżacza powietrza. Nie rozpylać na lub w pobliżu polerowanych, lub lakierowanych powierzchni drewnianych.

  Olejki eteryczne mogą być również używane jako środki nawaniające do poduszek, możesz tu skorzystać z olejku lawendowegoolejku rumiankowego lub olejku kadzidłowego, aby zapewnić rodzinie dobry sen.

  Czyszczenie

  Aby odstraszyć mrówki – użyj kropli olejku miętowego wzdłuż dolnej części futryny twoich dziwi wejściowych, lub w miejscu gdzie je widzisz.

  Podczas mycia lodówki, zamrażarki lub piekarnika dodaj 1 kroplę dowolnego olejku cytrusowego do wody z ostatniego płukania.

  Umieść kilka kropli ulubionego olejku eterycznego na małym kawałku szmatki i wrzuć do suszarki podczas suszenia. Zapach Twoich ubrań będzie obłędny.