Zimowe infekcje? Możemy sobie pomóc!


W okresie zimowym jesteśmy szczególnie podatni na infekcje oraz przeziębienie. Warto przeczytać jak sobie poradzić z niedogodnymi dolegliwościami oraz odzyskać chęci i siły do działania.


Ujemne czy też niskie temperatury prowadzą do szybkiego wychłodzenia organizmu.W szkołach czy przedszkolach dzieci błyskawicznie zarażają się wzajemnie, a tymczasem wystarczy czasem troszkę naszej pomocy by skutecznie walczyć z takimi sezonowymi infekcjami. Szczegółowy program takich działań profilaktyczny jakie można stosować w przedszkolach jest opisany w artykule na naszym portalu.

Bardzo często by rozgrzać organizm zaleca się stosowanie olejków eterycznych, które znane są już od wieków ze swoich leczniczych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Pomagają zwalczyć objawy wywołane przez infekcje czy przeziębienie.

Zawsze przypominamy, że bardzo ważna jest jakość olejku eterycznego. Jeśli pochodzi on z nieznanego źródła lub jest po prostu tani - lepiej zrezygnować z takiego zakupu. Prawie w 100% natrafimy na podróbkę lub silnie rozcieńczony preparat. Można zakupić olejki wyodrębnione z jednego aktywnego surowca, bądź wybrać mieszanki. Te drugie mogą okazać się bardziej pomocne, ponieważ zawierają więcej związków, i przez to są wielofunkcyjne.

Olejki eteryczne można również stosować jako inhalacje przy problemach z drogami oddechowymi. Świetnie sprawdzą się przy katarze, kaszlu, zatokach, a nawet bólach głowy. Olejki z mięty pieprzowej zawierają mentol, który działa także przeciwbólowo. Sprawdzi się również przy poparzeniach czy gorączce, ponieważ wykazuje działanie chłodzące. Olejki można wcierać w zmienione chorobowo miejsca skóry, a nawet wewnętrznie przy niestrawności. Niektóre z nich odstraszają nie tylko infekcje czy przeziębienie, ale nawet komary i inne uciążliwe insekty.

Do inhalacji wystarczy miska z ciepła wodą i kilka kropli olejku. Można również nasączyć nimi chusteczkę i wdychać opary. Olejki eteryczne znajdziemy również w plastrach do naklejania, co jest dobrą opcją dla małych dzieci.

Na infekcje i przeziębienie warto zastosować także maści rozgrzewające, gdzie w składzie będą olejki eteryczne. Jedynym przeciwwskazaniem będzie tutaj wrażliwa czy podrażniona skóra.

Olejki eteryczne udrażniają nos i działają także napotnie co jest wskazane, gdy męczą nas infekcje czy przeziębienie.

Jest to lepszy wybór niż sięganie od razu po chemiczne preparaty, dające szkodliwe skutki uboczne.


#zdrowie #zdroweciało #olejkieteryczne #aromaterapia #aromaterapiawdomu #aromaterapiawWarszawie #zimoweinfekcje #aromaterapiawprzedszkolu

© 2017 Instytut Naturalnej Aromaterapii

prowadzony w ramach Mazowiecki MED Instytut sp. z o.o

recepcja: 22 22 298 65 67 tel. komórkowy: 888 90 60 90 
e-mail: info@instytutaroma.pl

AROMATERAPIA, olejki eteryczne | Aromaterapeuta w Warszawie | olejki eteryczne sprzedaż w Warszawie | masaże aromaterapeutyczne | aromaterapia w stresie | olejki na bezsenności | wspomaganie systemu immunologicznego dzieci i dorosłych | Young Living olejki

WSZELKIE INFORMACJE ZAMIESZCZONE W SERWISIE NIE MAJĄ CHARAKTERU PORADY LEKARSKIEJ, ANI KONSULTACJI MEDYCZNEJ. WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI W PRZYPADKU OLEJKÓW ETERYCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon