Jak sprawić, by dzieciaki rano wstawały na czas do szkoły, były pełne energii i nie marudziły?


Czy też macie czasem problemy z Waszymi dzieciakami, żeby podnieść je rano z łóżek i na czas wysłać do szkoły? Wiem coś o tym, bo sam jeszcze parę lat temu biegałem o 7.00 od pokoju do pokoju i nawoływałem na poranne mycie zębów moich dwóch synów. Najczęściej w odpowiedzi słyszałem: "Tato jeszcze chwileczkę, minutkę itp". Oczywiście minutka zmieniała się w kwadrans, potem bieganina i poranek zamieniał się mały koszmar. Znacie to ? Wtedy pomyślałem, że trzeba coś, by dzieci budziły się same i do tego z entuzjazmem przystępowały do codziennych porannych zadań. I wiecie co? Udało się !


Spróbujcie tego sposobu w Waszych rodzinach, jeśli też macie podobne kłopoty. Zacząłem eksperymentować rano z moimi mieszkankami olejków eterycznych, które ogólnie uznawane są za pobudzające i dodające energii. tego przecież potrzebowaliśmy, żeby wyrwać z łóżek naszych urwisów. uznałem też, że muszą to być zapachy które dzieci lubią i są z nimi zaprzyjaźnione. Po kilku próbach znalazłem mój "optymalny zestaw na dobre wstawanie". Chętnie podzielę się z Wami moim prywatnym sekretem:) Robiłem tak: Wstawałem około 6.30 by rozpocząć przygotowania do porannego śniadania dla dzieci i żony. Ale jak tylko przemyłem oczy i zęby, biegłem do pokoju dzieci i włączałem im dyfuzor ultradźwiękowy i do wody dodawałem moją kompozycje: 2-3 krople olejku eterycznego z mięty pieprzowej i 3-5 kropli olejku eterycznego cytrynowego. Rześki aromat unosił sie w powietrzy już po minucie, a średnio po kwadransie słyszałem już w pokojach dzieci jak skrzypią materace i ewidentnie zaczynają się budzić. Ja w tym czasie miałem czas na przygotowanie pożywnej i zdrowej owsianki, lub kaszy pszenicznej z jabłkami lub sokiem wyciśniętym ze świeżych pomarańczy. Jak tylko dzieci podnosiły się z lóżek i kierowały w stronę łazienki, ja błyskawicznie przenosiłem dyfuzor do kuchni - by na dole domu tez przywitał ich pozytywny aromat tej mieszanki. Czasami by wprowadzać coś nowego dodawałem tam 3-4 krople olejku eterycznego z grapefruita lub pomarańczy. I wiecie co? Od tej pory moje dzieci przestały wstawać lewa nogą! Miały czas żeby zjeść porządne śniadania, sprawdzić czy w tornistrach wszystko jest i dać nam całusa na dobry poranek!


#zdrowie #aromaterapia #zdroweciało #depresja #aromaterapiawdomu #lepszesamopoczucie #zdrowienaszychdzieci #dzieci

© 2017 Instytut Naturalnej Aromaterapii

prowadzony w ramach Mazowiecki MED Instytut sp. z o.o

recepcja: 22 22 298 65 67 tel. komórkowy: 888 90 60 90 
e-mail: info@instytutaroma.pl

AROMATERAPIA, olejki eteryczne | Aromaterapeuta w Warszawie | olejki eteryczne sprzedaż w Warszawie | masaże aromaterapeutyczne | aromaterapia w stresie | olejki na bezsenności | wspomaganie systemu immunologicznego dzieci i dorosłych | Young Living olejki

WSZELKIE INFORMACJE ZAMIESZCZONE W SERWISIE NIE MAJĄ CHARAKTERU PORADY LEKARSKIEJ, ANI KONSULTACJI MEDYCZNEJ. WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI W PRZYPADKU OLEJKÓW ETERYCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon