CELLULIT czy CELLULITIS? - i jak się go pozbyć?


Wreszcie zawitała wiosna. I my kobiety już zastanawiamy sie o tym jak nasze ciała bedą wyglądały w tym nowym kostiumie kąpielowy kupionym z myślą o ciepłych dniach na plaży czy basenie. I wtedy bardzo często pojawia się w naszych głowach słowo, które wywołuje dreszcze ... CELLULIT. Większość z Was jednak używa także nazwy CELLULITIS. A to spory błąd. Samo słowo cellulitis, podobnie jak stan, który ma określać, pochodzi z łaciny i zarezerwowane jest do opisu zapalenia tkanek w wyniku infekcji bakteryjnych i zranień. Z nim nie ma żartów i często wymagane jest leczenie antybiotykami. Profesjonalni kosmetolodzy natomiast i praktycy medycyny alternatywnej używają terminu CELLULIT, rozumiejąc go jako zjawisko infiltracji podskórnych komórek tłuszczowych przez płyny i odpady toksyczne. Wielu lekarzy uważa, że taka dolegliwość w ogóle nie istnieje i że cellulit jest po prostu ,,zdrobnieniem" wymyślonym dla otyłości!


Cellulit atakuje prawie wyłącznie kobiety i prawdopodobnie jest związany z zachwianiem równowagi hormonalnej w organizmie. Najczęściej występuje na zewnętrznej stronie ud, sięgając bioder i pośladków. Innym określeniem dla tego stanu jest "skórka pomarańczowa" - skóra bowiem charakteryzuje się wklęśnięciami i zgrubieniami przypominającymi skórę owoców cytrusowych. Owe wypukłości wynikają z faktu, że ściany podskórnych komórek tłuszczowych ulegają stopniowemu zgrubieniu wskutek odkładania się w nich włóknistego kolagenu, zatrzymując tym samym płyny i związki toksyczne. Niektóre kobiety cierpiące na Cellulit są rzeczywiście otyłe, ale występuje on także u kobiet szczupłych (ja sama znam przynajmniej jeden przypadek wystąpienia "skórki pomarańczowej" wskutek jadłowstrętu).

Aromatoterapia jest jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania tej dolegliwości. Kobiety zwracające się do aromatoterapeutów o pomoc traktują zwykle swój problem jako defekt natury kosmetycznej. Doświadczony praktyk wie natomiast, że Cellulit to nie tylko źródło stresu, lecz przede wszystkim oznaka poważnych zaburzeń w pracy organizmu, świadcząca o nagromadzeniu się toksyn, a także o tym, że praca systemu limfatycznego jest zbyt wolna, że system limfatyczny nie nadąża z eliminacją odpadów.

Aby pomóc kobiecie zwalczyć Cellulit, należy zastosować olejki o odpowiednich właściwościach, a więc odtruwające, pobudzające pracę systemu limfatycznego, regulujące wydzielanie hormonów i moczopędne. Ponieważ leczenie musi być kontynuowane przez kilka tygodni lub nawet miesięcy, w zależności od zaawansowania choroby, czasu, jaki upłynął od momentu pojawienia się pierwszych oznak "pomarańczowej skórki", jest bardzo ważne, aby zmieniać kombinacje używanych olejków. Zwykle zaczynam kurację od mieszanki olejków geraniowego i rozmarynowego, a następnie włączam kolejno niewielkie ilości olejków z czarnego pieprzu, kopru i jałowca.

Używam tych olejków w specjalnej formie drenującego masażu, pobudzającego system limfatyczny, a także daję je pacjentkom do samodzielnego stosowania w domu w postaci kąpieli aromatycznej. Doskonałe efekty daje stosowanie w kąpieli gąbki głowniowej lub luffowej, ewentualnie specjalnej rękawicy lub szczotki do masażu wodnego, który wykonuje się na powierzchniach ciała zeszpeconych "pomarańczową skórką". Proponuję również pacjentkom herbatkę - napar koperkowy kilka razy dziennie oraz trzy- lub pięciodniową dietę odtruwającą, składającą się wyłącznie ze świeżych owoców i wody źródlanej, po której należałoby na stałe przejść na dietę "całościową", to znaczy bazującą na nie oczyszczanych i w jak najmniejszym stopniu preparowanych pokarmach, z przewagą składników surowych.

Cellulit jest często wynikiem stresu, ponieważ w stanie stresu kumulują się w organizmie znacznie większe ilości toksyn, ich wydalanie zaś staje się mniej efektywne. Jeśli podłożem choroby są stresy, stany napięcia nerwowego, należy pomyśleć o przemiennym stosowaniu masażu limfatycznego z ogólnym masażem aromatycznym, który pozwoli osiągnąć odprężenie psychiczne i zniwelować napięcie. A w domu możemy zastosować jedną z kilku świetnie dobranych mieszanek olejków, przygotowaną w gabinecie aromaterapeutycznym w Warszawie. Pozwoli ona zredukować stres i nabrać pozytywnej energii niezbędnej dla zycia!

#Cellulit #Cellulitis #masażaromaterapeutyczny #problemyzeskóra #aromaterapiawWarszawie #zwalczanieCellulitu #wiosna

© 2017 Instytut Naturalnej Aromaterapii

prowadzony w ramach Mazowiecki MED Instytut sp. z o.o

recepcja: 22 22 298 65 67 tel. komórkowy: 888 90 60 90 
e-mail: info@instytutaroma.pl

AROMATERAPIA, olejki eteryczne | Aromaterapeuta w Warszawie | olejki eteryczne sprzedaż w Warszawie | masaże aromaterapeutyczne | aromaterapia w stresie | olejki na bezsenności | wspomaganie systemu immunologicznego dzieci i dorosłych | Young Living olejki

WSZELKIE INFORMACJE ZAMIESZCZONE W SERWISIE NIE MAJĄ CHARAKTERU PORADY LEKARSKIEJ, ANI KONSULTACJI MEDYCZNEJ. WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI W PRZYPADKU OLEJKÓW ETERYCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon