Zimowe infekcje? Możemy sobie pomóc!

November 8, 2017

W okresie zimowym jesteśmy szczególnie podatni na infekcje oraz przeziębienie. Warto przeczytać jak sobie poradzić z niedogodnymi dolegliwościami oraz odzyskać chęci i siły do działania.

 

Ujemne czy też niskie temperatury prowadzą do szybkiego wychłodzenia organizmu.W szkołach czy przedszkolach dzieci błyskawicznie zarażają się wzajemnie, a tymczasem wystarczy czasem troszkę naszej pomocy by skutecznie walczyć z takimi sezonowymi infekcjami. Szczegółowy program takich działań profilaktyczny jakie można stosować w przedszkolach jest opisany w artykule na naszym portalu

Bardzo często by rozgrzać organizm zaleca się stosowanie olejków eterycznych, które znane są już od wieków ze swoich leczniczych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Pomagają zwalczyć objawy wywołane przez infekcje czy przeziębienie.

Zawsze przypominamy, że bardzo ważna jest jakość olejku eterycznego. Jeśli pochodzi on z nieznanego źródła lub jest po prostu tani - lepiej zrezygnować z takiego zakupu. Prawie w 100% natrafimy na podróbkę lub silnie rozcieńczony preparat. Można zakupić olejki wyodrębnione z jednego aktywnego surowca, bądź wybrać mieszanki. Te drugie mogą okazać się bardziej pomocne, ponieważ zawierają więcej związków, i przez to są wielofunkcyjne.

Olejki eteryczne można również stosować jako inhalacje przy problemach z drogami oddechowymi. Świetnie sprawdzą się przy katarze, kaszlu, zatokach, a nawet bólach głowy. Olejki z mięty pieprzowej zawierają mentol, który działa także przeciwbólowo. Sprawdzi się również przy poparzeniach czy gorączce, ponieważ wykazuje działanie chłodzące. Olejki można wcierać w zmienione chorobowo miejsca skóry, a nawet wewnętrznie przy niestrawności. Niektóre z nich odstraszają nie tylko infekcje czy przeziębienie, ale nawet komary i inne uciążliwe insekty.

Do inhalacji wystarczy miska z ciepła wodą i kilka kropli olejku. Można również nasączyć nimi chusteczkę i wdychać opary. Olejki eteryczne znajdziemy również w plastrach do naklejania, co jest dobrą opcją dla małych dzieci.

Na infekcje i przeziębienie warto zastosować także maści rozgrzewające, gdzie w składzie będą olejki eteryczne. Jedynym przeciwwskazaniem będzie tutaj wrażliwa czy podrażniona skóra.

Olejki eteryczne udrażniają nos i działają także napotnie co jest wskazane, gdy męczą nas infekcje czy przeziębienie.

Jest to lepszy wybór niż sięganie od razu po chemiczne preparaty, dające szkodliwe skutki uboczne.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

© 2017 Instytut Naturalnej Aromaterapii

prowadzony w ramach Mazowiecki MED Instytut sp. z o.o

recepcja: 22 22 298 65 67 tel. komórkowy: 888 90 60 90 
e-mail: info@instytutaroma.pl

AROMATERAPIA, olejki eteryczne | Aromaterapeuta w Warszawie | olejki eteryczne sprzedaż w Warszawie | masaże aromaterapeutyczne | aromaterapia w stresie | olejki na bezsenności | wspomaganie systemu immunologicznego dzieci i dorosłych | Young Living olejki

WSZELKIE INFORMACJE ZAMIESZCZONE W SERWISIE NIE MAJĄ CHARAKTERU PORADY LEKARSKIEJ, ANI KONSULTACJI MEDYCZNEJ. WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI W PRZYPADKU OLEJKÓW ETERYCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon