Aromaterapia w przedszkolu na łamach specjalistycznej prasy.

July 2, 2018

Z ogromną przyjemnością odnotowaliśmy kolejne publikacje prasowe, w specjalistycznym miesięczniku "Bliżej Przedszkola - wychowanie i edukacja" na temat naszego pionierskiego programu aromaterapii w przedszkolach. Coraz więcej prywatnych i państwowych placówek rozpoczyna u siebie miesięczny program aromaterapii by nauczyć swoich pedagogów jak pracować z zapachem i olejkami eterycznymi z dziećmi. To naturalna i bezpieczna metoda, by dzieci mniej chorowały, dbając jednocześnie o ich najwyższy rozwój intelektualny i emocjonalny.

 

 

Całość artykułu znajdziecie Państwo : https://blizejprzedszkola.pl/aromaterapia-jak-wspierac-dzieci-w-rozwoju-i-dbac-o-ich-zdrowie-w-przedszkolu,2,7326.html#opis

 

Pilotażowy program aromaterapii w przedszkolach - "Ładnie Pachnie - Nie Choruje" - działa pod patronatem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego i dzięki pomocy Fundacji Kossakowskiego (zakupili dyfuzory do zajęć z dziećmi). Całość opracowania programu została opublikowana w prestiżowym kwartalniku "Aromaterapia" jedynym polskim profesjonalnym periodyku aromaterapeutycznym.  

 

Dostępna jest cała strona Internetowa poświęcona temu programowi, z jego opisem, oraz z wywiadem telewizyjnym z największymi sławami polskiej aromaterapii dr. Władysławem S. Brudem  jego żoną dr Iwona Konopacką-Brud mówiącym o roli aromatoterapii w profilaktyce przedszkolnej.

 

 

 

Program został podzielony na dwa punkty:
 

W przypadku placówek  pracujących z dziećmi prawidłowo rozwijającymi się, gdzie nacisk kładziemy na:
– profilaktyki zdrowotnej
– wspomagania systemu immunologicznego
-  relaksacji i skupienia u dzieci
– terapii socjalnej
- kształtowania wyobraźni

 

W przypadku placówek pracujących z dziećmi z zaburzeniami psycho-ruchowymi (w tym autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD) nacisk kładziemy na długotrwały proces rewalidacyjny u dzieci w celu podejmowania prób przywracania im częściowej lub całkowitej sprawności. Tutaj praca polega na wzmacnianiu koncentracji, aktywności poznawczej, możliwości zapamiętywania i prób uczenia się, ograniczania agresji i nadmiernej pobudliwości oraz generalnie poprawie samopoczucia dziecka.
Temat działania olejków eterycznych w podobnych zaburzeniach psychicznych i ograniczeniach jest szeroko opiewana w literaturze i każdorazowo podkreślana jest rola aromaterapeuty, który na pierwszym etapie dopiera mieszanki i powoli stopniuje ich stężenie do osiągnięcia optymalnego poziomu.

 

Doskonale i bardzo czytelnie opisuje to badanie naukowców z Politechniki Koszalińskiej : https://www.instytutaroma.pl/single-post/Aromaterapia-w-leczeniu-autyzmu


Wszystkie użyte olejki eteryczne są najwyższe jakości, posiadają badania i są 100% czystymi, terapeutycznymi substancjami pochodzenia roślinnego bez dodatków chemicznych. W wielu placówkach z dziećmi autystycznymi mieliśmy świetne recenzje tego programu: https://www.instytutaroma.pl/media-o-naszym-programie

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

© 2017 Instytut Naturalnej Aromaterapii

prowadzony w ramach Mazowiecki MED Instytut sp. z o.o

recepcja: 22 22 298 65 67 tel. komórkowy: 888 90 60 90 
e-mail: info@instytutaroma.pl

AROMATERAPIA, olejki eteryczne | Aromaterapeuta w Warszawie | olejki eteryczne sprzedaż w Warszawie | masaże aromaterapeutyczne | aromaterapia w stresie | olejki na bezsenności | wspomaganie systemu immunologicznego dzieci i dorosłych | Young Living olejki

WSZELKIE INFORMACJE ZAMIESZCZONE W SERWISIE NIE MAJĄ CHARAKTERU PORADY LEKARSKIEJ, ANI KONSULTACJI MEDYCZNEJ. WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI W PRZYPADKU OLEJKÓW ETERYCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon